Novinky a události

Film vydán
14. ledna 2012

Konala se premiéra, film byl zpřístupněn veřejnosti. Rovněž jsme přidal další obsah do sekce Něco navíc.

Premiéra
8. ledna 2012

Premiéra filmu bude na Tolkienconu v sobotu 14. ledna od devíti hodin večer, cca od 23:15 budeme promítat "bonusové materiály" - fotky z natáčení, nepovedené záběry, povídat o tom, jak jsme film vytvářeli...

Trailer vydán
5. prosince 2011

Zdržely nás technické obtíže při nahrávání zvuku, ale nakonec se podařilo s menším zpožděním dokončit trailer a oficiálně spustit tento web.

O filmu

Vítejte na stránkách našeho krátkého filmu. Vznikl k písni, kterou napsala moje kamarádka Kristina Nohavicová (Orsejka) v době, kdy jí bylo šestnáct let. A je dobrá, opravdu dobrá. Hrála ji jen tak, jako osamělá bardka s kytarou, ale mně přišlo, že by si ta píseň zasloužila mnohem bohatší zpracování. Tak se zrodila myšlenka natočit tuto písničku jako videoklip.

Film by nikdy nevznikl bez velkého množství času a úsilí, které mu věnovalo skoro šedesát fanoušků Tolkiena z České republiky. Velký dík patří všem, kteří nelitovali času, nákladů ani nepohodlí a přispěli svým dílem k jeho vytvoření.

Píši o filmu, ale ve skutečnosti je to spíš takový zvláštní kříženec krátkého filmu a videoklipu. Technicky vzato jde o videoklip - zvuk je tvořen pouze písní. Příběh je ale "filmový", nahrávka má přes sedm minut a obsahuje závěrečné titulky, což jsou znaky filmů.

Produkce filmu zabrala takřka celý rok 2011, ale práce nebyly příliš intenzivní. Celý sedmiminutový film byl natočen během pěti "větších" natáčecích dní a několika kratších natáčení.

Kontakt: Michal Kára, lemming@ucw.cz

Stránka Niënor na Facebooku: http://www.facebook.com/nienor.niniel.movie